برون‌سپاری امور حسابداری

برون-سپاری-امور-حسابداری و مالی

در سال‌های اخیر شرکت‌ها و سازمان‌های زیادی به برون‌سپاری امور حسابداری شرکت خود ترغیب و تمایل نشان داده اند. برون‌سپاری به واگذاری انجام فعالیت‌های داخلی یک کسب و کار به یک فرد متخصص خارج از شرکت و سازمان و تحت قرارداد مشخص گفته می شود.

در این مقاله قصد داریم به مزایای برون‌سپاری امور حسابداری و مالی در شرکت ها بپردازیم. پس با ما تا پایان مقاله همراه باشید .

منظور از برون‌سپاری چیست ؟

برون‌سپاری به زبان ساده یعنی سپردن کار یا خدمات درون سازمان به شرکت هایی در بیرون از سازمان.

برون‌سپاری امور حسابداری چیست ؟

زمانی که یک شرکت انجام امور حسابداری و مالی خود را به شخص یا اشخاص حقیقی یا حقوقی می سپارد در واقع امور حسابداری خود را برون‌سپاری کرده است.

برون‌سپاری امور حسابداری می تواند به صورت جزئی یا کامل باشد.

انجام امور برون‌سپاری حسابداری را به چه افرادی بسپاریم :

فعالیت های حسابداری یکی از مهم ترین مسائل در هر کسب و کاری است. به همین دلیل در برون‌سپاری آن باید دقت کرده و توجه داشته باشید که انجام این امور را به افراد با تجربه، مطمئن بسپارید.

چنانچه انجام این مسائل به دست افراد غیر متخصص سپرده شود ممکن است خطاها و ضررهای غیر قابل جبرانی به بار آورد.

نکته : در شرکتهای کوچک و متوسط برون‌سپاری حسابداری و واگذاری این امور به شرکت های دیگر زیاد مقرون به صرفه نیست. چرا که هزینه ای که شرکت باید بابت برون‌سپاری به یک موسسه یا شرکت دیگر بپردازد بیشتر از استخدام یک حسابدار است. لذا پیشنهاد می شود این نوع برون‌سپاری را به فریلنسرهای متخصص حسابداری که در سایت های فریلنسرینگ فعالیت می کنند بسپارید.

مزایای برون‌سپاری حسابداری 

در سال‌های اخیر به دلیل مزایایی که برون‌سپاری داشته، شرکت های زیادی نسبت به قبل به واگذاری امور حسابداری خود به شرکت های متخصص در این زمینه تمایل نشان داده اند.

در ادامه به بررسی چند مورد از این مزایا می پردازیم:

۱.صرفه جویی در هزینه ها و مخارج شرکت

هزینه های بالای استخدام یک کارشناس مالی و حسابداری با توجه به مواردی چون پاداش ، سنوات، حق بیمه و … یکی از مشکلات شرکت های بزرگ حسابداری است. برون‌سپاری امور حسابداری به صورت قابل توجهی از این هزینه ها کم می کند و نیاز به استخدام نیروی کار و پرسنل به صورت دائمی نیست.

۲.بهینه شدن  وقت و زمان شرکت و مراجعین

یک حسابدار زمان زیادی را به انجام امور مربوط به حسابداری اختصاص می‌دهد. گاهی در طول این فرآیند ممکن است اشتباهاتی صورت گیرد که نیاز به زمانی برای رفع خطاها و مشکلات پیش آمده دارد.

با توجه به اینکه شرکت ها و مؤسسات حسابداری به دفعات زیادی امور حسابداری را انجام داده اند معمولاً با سرعت عمل بیشتر و زمان کمتری نسبت به یک بقیه می توانند این امور را انجام دهند. بنابراین یکی از مزایای برون‌سپاری امور حسابداری صرفه جویی در زمان شرکت است.

۳.عدم مشکل تأمین نیروی انسانی

پیدا کردن و استخدام نیروی کار حرفه‌ای و متخصص یکی از دغدغه های شرکت های مختلف است. با واگذاری امور حسابداری خود به یک شرکت یا موسسه حسابداری و یا فرد متخصص خیال شما از بابت استخدام یک نیروی متعهد و مطمئن راحت می شود.
سایت حصین یار یکی بهترین سایت های دورکاری و برونسپاری است که به طور اختصاصی به به انجام امور حسابداری، مالی و مالیاتی می پردازد.

برون سپاری امور مالی و مالیاتی

۴.تمرکز و دقت بالا در انجام امور مالی و حسابداری

دقت بالا در انجام بعضی از امور حسابداری مانند تهیه اظهارنامه های مالیاتی ، بستن حسابها و …اهمیت زیادی دارد. گاهی با اندکی بی دقتی در فرایند حسابدرای ممکن است خسارات جبران ناپذیری به یک شرکت تحمیل شود.

برون سپاری امور حسابداری به افراد متخصص این حوزه که از چالش ها و پیچ و خم های این کار اطلاع دارند، از اطمینان بیشتری برخوردار است و خیال شرکت را از بابت دقت و تمرکز در انجام این امور راحت می کند.

۶.پیوستگی بیشتر انجام امور حسابداری

گاهی اوقات شرایطی پیش می آید که مسئول انجام کارهای حسابداری نمی تواند برای چند روزی سر کار حاضر شود. در این حالت فاصله افتادن بین انجام امور حسابداری، زیاد برای کسب و کارها جالب نیست.

در این زمان برای اینکه بین کارها وقفه نیفتد می‌توانید از برون‌سپاری امور حسابداری استفاده کرده و کارهای خود را به فریلنسرهای متخصص در این زمینه بسپارید. این امر باعث می شود که پیوستگی بیشتری در انجام امور حسابداری باشد.

۷.انعطاف پذیری نیروی کار جهت سپردن برون‌سپاری

یکی از مزیت های برون‌سپاری این است که نیاز به حضور یک نیروی کار دائم در سازمان و شرکت نیست. انجام کارها و مسئولیت ها از این طریق برای شرکت ها، نسبت به استخدام یک نیروی ثابت که نیاز به یک مکان ثابت و فراهم کردن یک سری امکانات دارد، از انعطاف بیشتری برخوردار است.

۸.کنترل عملیاتی

یکی از مهم ترین مزایای برون‌سپاری امور مالی، کنترل عملیات است. به این معنی که وقتی هزینه های عملیات یک پروژه در یک سازمان بالا می رود، برای کنترل هزینه ها و این ضعف ها کارفرماها می توانند از برون‌سپاری استفاده کنند و به این واسطه سازمان را بهبود بخشند.

۹.جلوگیری از جرائم مالیاتی

سازمان امور مالیاتی در سال های اخیر سخت گیری های زیادی را برای شرکت ها و مؤدیان بابت انجام تکالیف مالیاتی اعمال کرده، و حساسیت زیادی نشان می دهد. به همین دلیل کوچکترین بی توجهی به این امر ممکن است باعث ایجاد جرائم مالیاتی سنگین برای آن کسب و کار شود . برای جلوگیری از مواجهه با چنین اشتباهاتی بهتر است که امور مالیاتی خود را به افراد متخصص و خبره بسپارید که در این زمینه برون‌سپاری این کار را ساده تر کرده است.

۱۰.کاهش سردرگمی و اشتباهات حسابداران داخلی

افزایش قوانین حسابداری و مالی و بخشنامه ها گاهی باعث ایجاد سردرگمی زیاد و بروز خطا برای نیروی حسابدار و کارمندان بخش حسابداری داخلی می شود، یکی از مزایای برون‌سپاری امور حسابداری به افراد و فریلنسرهای خبره ، کاهش میزان سردرگمی و اشتباه در انجام فعالیت های مربوط به حسابداری است.

۱۱.در اختیار داشتن یک گروه حرفه ای از مشاوران مالیاتی

با برون‌سپاری امور حسابداری خود به یک تیم حرفه ای به جای استفاده از تخصص یک نفر حسابدار می‌توانید از نظرات حرفه ای یک تیم استفاده کنید. این تیم های تخصصی همواره در زمینه قوانین مالیاتی و حسابداری به روز بوده و می‌توانید با اطمینان خاطر امور خود را به آن ها بسپارید.


۱۲.رشد پرسنل حسابداری

وقتی یک شرکت اقدام به استخدام یک نیروی حسابدار می کند در بعضی مواقع از طریق همکاری با افراد متخصص خارج از شرکت یا سپردن بخشی از کارها به آن‌ها، دانش و اطلاعات حسابداری نیروی حسابدار بالا می رود و می تواند زمینه و فرصت خوبی برای رشد و پیشرفت نیروی حسابدار شرکت فراهم کند. بنابراین رشد پرسنل داخلی شرکت از دیگر مزایای برون‌سپاری امور حسابداری است.


۱۳.استفاده از دانش روز دنیا

اغلب فریلنسرهای حسابداری برای انجام خدمات و امور حسابداری شرکت ها از سیستم ها و نرم افزارهای به روزی استفاده می کنند. وقتی که شما برون‌سپاری امور حسابداری خود را به آن ها می سپارید خود به خود از علوم روز و پیشرفته دنیا بهره مند می شوید.


۱۴. کارمندان

برون‌سپاری فرایند حقوق و دستمزد کارکنان باعث می‌شود که روند پرداخت حقوق آن‌ها بهبودیافته و همین امر باعث افزایش رضایت کارمندان می‌شود.

شود.

سخن آخر :

همان‌طور که در این مقاله خواندید برون‌سپاری امور حسابداری و مالیاتی مزایای زیادی دارد . در سال‌های اخیر تعداد شرکت‌هایی که تمایل به برون‌سپاری پروژه‌های خود دارند رو به افزایش است.

نکته قابل توجه این است که با توجه به حساس بودن امور حسابداری، باید برون‌سپاری پروژه‌های خود را به افرادی بسپارید که از میزان تعهد و تخصص آن‌ها مطمئن هستید.

سایت حصین یار، اولین سایت برونسپاری و دورکاری در زمینه امور مالی و مالیاتی است که این امکان را برای کارفرماها فراهم کرده است که انجام پروژه های مالی و مالیاتی خود را به افراد متخصص این حوزه واگذار کنند.

1 دیدگاه ها

الهه در ۲۳ مهر ۱۴۰۱

ممنون از زحمات شما

دیدگاه خود را بنویسید

رایگان ثبت نام کنید!

به سادگی در حصین‌یار ثبت نام کنید و از همین امروز با برون سپاری کردن پروژه های خودتان در هزینه ها صرفه جویی کنید. حصین‌یار ضمانت امنیت پروژه دارد و کلیه فرآیند ها به صورت امن و توسط افراد تایید شده انجام می شوند.